Çözüm mü çözülme mi?

Dikkatinizi çekiyor mu bilmiyorum ama son bir aydır gündemi terör örgütünün hapisteki lideri öcalan belirliyor. Önce adına ?İmralı süreci? dedikleri, daha sonra milletin uyanmasından korkup adını değiştirip ?barış süreci? dedikleri bir yol haritası konuşuluyor. Vatansever insanları kahrından öldürecek kadar ağır bir gerçekle karşı karşıyayız. Çok büyük bir psikolojik operasyon yapılıyor. Farkında olduğumuzda iş işten geçmiş olacak ve ?Eyvah!? diyeceğiz ama vakit çok geç olacak.

Eskiden ülke gündemini ilgilendiren konular tv?lerde tartışılırken, yorumlanırken her görüşe yer verilmeye çalışılırdı. En azından milliyetçi-muhafazakar insanlar da bu programlarda görüşlerini dile getirirlerdi. Şimdi bakıyorum ?çok izlenen? kanallar kürtçülüğüyle maruf, liberalliğin had safhasındaki isimlerden başka kimseyi ekranlarına çıkarmıyor. Bir kanala bakıyorum pkk yardakçısı sırrı, kürkçü, diğer kanalda kürtçü ensarioğlu, bir diğerinde tan sülalesinin şerlileri.(*) Milletin zihni bu psikolojik harekatla iyice bulandırılıyor ve bazı gerçeklere alıştırılmaya çalışılıyor. "Operasyon devam ediyor" başlıklı yazımdaki ?kurbağa? hikayesindeki senaryo devam ediyor. (Bkz. "Operasyon Devam Ediyor")

Bundan birkaç sene önce ?öcalan milletvekili yapılıp meclise girecek? dendiğinde ?o kadar da değil? diyorduk. Bugün gelinen noktada ise ?Ama iş çözülsün de meclise girse ne olacak? diyen insanların sayısı hiçte az değil. Hem de bunu söyleyenler muhafazakar insanlar.

Şu an ?çözüm? adı verdikleri terörün sona erdirilmesi gerçeği kutsanmış durumda. Oysaki kutsanması gereken ?çözüm? değil, Türk milletinin tam bağımsızlığı ve toprak bütünlüğü olmalıdır. I. Dünya Savaşında ?Amerikan mandasını? kurtuluş yolu olarak görenler de bunu içinde bulundukları durumun çözümü olarak görmüşlerdi. Buna karşı çıkıp kazma kürekle, kağnıyla, evindeki iki çoraptan, çamaşırdan birini ordusuna bağışlayarak ?Kurtuluş Savaşı?nı çözüm olarak görenler de hain ilan edilmişler, ?katli vaciptir? fetvaları yayınlanarak milletin düşmanı gibi gösterilmişlerdi. Sonunda galip gelen Türk?ün istiklâl aşkı olmuştur. Tarih tekerrürden ibarettir sözü boşuna söylenmiş bir söz değildir. Bu karanlık günler de geçecektir.

Görelim Mevlâ neyler, neylerse güzel eyler?

Alperen ÇELİK

Mart 2013

(*) Bazı özel isimlerin küçük harflerle yazılmış olması yazım hatası değil, bilinçli bir tercihtir. 

Share

Bu makaleyi sosyal medyada paylaş...

PLG_ITPSOCIALBUTTONS_SUBMITPLG_ITPSOCIALBUTTONS_SUBMITPLG_ITPSOCIALBUTTONS_SUBMITPLG_ITPSOCIALBUTTONS_SUBMITPLG_ITPSOCIALBUTTONS_SUBMITPLG_ITPSOCIALBUTTONS_SUBMITPLG_ITPSOCIALBUTTONS_SUBMITPLG_ITPSOCIALBUTTONS_SUBMIT