Ne Mutlu Türküm Diyene

 

Andımız birilerini rahatsız ediyordu. Kimleri?! Türk olmayı etnisite temeline indirgeyen kürtçüleri, İslâm’ı bilmeyen İslamcılar ve bilumum azınlık ırkçılarını rahatsız ediyordu. Ben rumum, ben lazım, ben çerkezim, ben kürtüm neden “Ne mutlu Türküm diyene” diyorum, neden “Varlığım Türk varlığına armağan olsun” diyorum itirazında bulunuyorlardı.

Madalyonun diğer bir yüzü de (çuvaldız mesabesinde) şudur ki; “Andımız bugüne kadar okullarda okunuyordu da ne oluyordu?”. Eğer siz öğrencilerinize Türklük gurur ve şuurunu, İslâm ahlâk ve faziletini anlatmayı başaramamışsanız, okudukları andımızı da, İstiklâl Marşını da anlamayacaklardır, dilleriyle terennüm ettikleri bir şarkı, türkü, şiirden farklı olmayacaktır. Hakk’ı bilmeyen bir nesle “Hakkıdır Hakk’a tapan milletimin istiklâl”i nasıl anlatırsınız?! Andımızda ettikleri yemini yüreklerinde hissederek edecek öğrenciler yetiştirebildik mi de andımızın kaldırılması bizi rahatsız ediyor? Her sabah zorunluluk olduğu için bir ritüel olmaktan öteye geçememiş bir ant töreni, mırıldanarak okunan bir İstiklâl Marşı töreni öğrencilere vatan sevgisi mi, bağımsızlık aşkı mı, millet sevgisi mi aşılayacak? Maalesef okullarımızın büyük çoğunluğu için bunu başaramadığımızı söylemek zorundayım. Hatta özel okulların büyük bir çoğunluğunda zaten ant töreni yapılmıyor, ya da hafta da bir günle geçiştiriliyor. 

Ancak madalyonun diğer yüzü odur ki andımızın kaldırılması ile bölücüler zafer kazanmış konuma geleceklerdir. İstekleri birer birer yerine gelen, adım adım bağımsız bir kürt devleti kurma konusunda emelleri olan bölücüler muzaffer komutan edasında inlerine döneceklerdir. Mesele andımızın kaldırılması meselesi değil, andımızdan rahatsızlık duyan bir kesimin varlığı meselesidir. Aynı kişiler emin olun bir süre sonra "Türkiye demek de bizi asimile etmeye yöneliktir. Ülkemizin adını da değiştirmelisiniz, ya da bize de ayrı bir toprak vermelisiniz", "İstiklâl marşında 'kahraman ırkımıza' deniyor, nedir bu ırkçı, faşizan, şoven marş? Bunu da kaldıralım" diyeceklerdir. Tıpkı bir milletin "gen"i demek olan alfabeye Türkçe'nin ihtiyaçlarından olmayan bir takım harfleri ekledikleri gibi. 

Velhasılı kelam bu topraklardaki 1000 yıllık kardeşlik maalesef BOP projeleriyle, arz-ı mev'ud entrikalarıyla yok edilmeye çalışılıyor. 

Share

Bu makaleyi sosyal medyada paylaş...

PLG_ITPSOCIALBUTTONS_SUBMITPLG_ITPSOCIALBUTTONS_SUBMITPLG_ITPSOCIALBUTTONS_SUBMITPLG_ITPSOCIALBUTTONS_SUBMITPLG_ITPSOCIALBUTTONS_SUBMITPLG_ITPSOCIALBUTTONS_SUBMITPLG_ITPSOCIALBUTTONS_SUBMITPLG_ITPSOCIALBUTTONS_SUBMIT

Fotoğraflar